sub-info

Siatki krępowane

Siatki

Siatki krępowane wykonujemy z drutu jedno- lub wielokarbowego ze stali zwykłej, ocynkowanej, chromoniklu oraz metali kolorowych. Ze względu na swoje właściwości siatki krępowane są bardzo dobrym materiałem na osłony, obudowy, nadają się do urządzeń wentylacyjnych i maszyn rolniczych, a także służą jako elementy dekoracyjne.

Konstrukcja tkaniny L (falowany) 1przez1 - splot płócienny
Typ jednokarbowane JK
wielokarbowane WK
Parametry [mm] szer. 2000, dług. dowolna
Surowiec drut zwykły stalowy, ocynkowany, metale kolorowe, chromonikiel
Średnica drutu [mm] 1 - 6
Wielkość oczka [mm] 3x3 - 180x50
Norma PN/BN PN-G-64021 lub BN-83/5032-04
Zastosowanie osłony, kraty, ogrodzenia, filtry, obudowy, urządzenia wentylacyjne,
maszyny rolnicze, urządzenia piekarnicze, elementy dekoracyjneSiatki krępowane z drutu jednokarbowego

Siatki krępowane jednokarbowe są produkowane z falowanego, odpornego na działanie niekorzystnych czynników drutu. Ma on regularne karbowania na całej długości, rozmieszczone równo względem siebie. Siatki krępowane z drutu jednokarbowego powstają z drutu, który jest wyginany naprzemiennie, co 1 karb. Poniższy rysunek przedstawia schemat gięcia drutu jednokarbowego.

siatka01
siatka03

F0 - prześwit użyteczny
g - masa sita 1m2
w - wymiar boku oczka
d - średnica drutu

Siatki krępowane WK

Siatki krępowane wielokarbowe, w przeciwieństwie do tych pojedynczych, są tworzone na bazie drutu o wielu karbowaniach. Druty te wówczas składane są co kilka karbów (z reguły co trzeci, piąty i kolejny), a to jednocześnie ma wpływ na ostateczny wygląd siatek. Krępowane wielokarbowo konstrukcje zapewniają lepszy przepływ światła, a to skutkuje lepszą widocznością np. ogrodzonego terenu. Efekt zależy jednak od gęstości zespolenia drutów.

siatka02
siatka04

F0 - prześwit użyteczny
g - masa sita 1m2
w - wymiar boku oczka
d - średnica drutu


Wszystkie sita i siatki krępowane wykonywane są zgodnie z obowiązującymi normami PN. Istnieje możliwość wykonania wg norm DIN lub zgodnie z projektem klienta. W razie pytań służymy fachową pomocą – doradzimy, która siatka sprawdzi się najlepiej w Waszym przypadku. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów!
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OK